Ortodoncja
W naszej Klinice zapewniamy Państwu kompleksowe leczenie i opiekę Pani Doktor ortodontki, która obejmuje:
1) Konsultacje ortodontyczne + opracowanie planu leczenia – jest to pierwsza wizyta, podczas której ortodontka przeprowadza z Pacjentem dokładny wywiad, który ma na celu poznanie przyczyny zgłoszenia się na wizytę a także oczekiwań i potrzeb. Skutkuje to opracowaniem indywidualnego planu leczenia, będącego wstępem do uzyskania wyników satysfakcjonujących obie strony. Podczas tej wizyty Doktor Krawczyk wykonuje badanie czynności mięśni oraz zgryzu. W celu przeprowadzenia pełnej analizy konieczne jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego (całej szczęki)- które Pacjent może wykonać w naszej pracowni RTG na miejscu. W większości przypadków podczas pierwszej wizyty przedstawiony zostaje plan leczenia, który uwzględnia jego przebieg i czas trwania. Po akceptacji planu ze strony Pacjenta, pobierane są wyciski na modele diagnostyczne uzębienia. W tym momencie wyznaczony jest termin na rozpoczęcie właściwego leczenia- założenie aparatu stałego bądź oddanie aparatu ruchomego.
2) Moment rozpoczęcia właściwego leczenia – celem wizyty jest założenie aparatu stałego(zabieg bezbolesny), bądź wydanie aparatu ruchomego- w zależności od indywidualnego planu leczenia. Na tej wizycie ortodontka udziela wszelkich niezbędnych wskazówek oraz porad odnoszących się do noszenia aparatu. Czas leczenia jest kwestią indywidualną, zależną od wady oraz wieku Pacjenta i uwarunkowań indywidualnych.
Nieodzowne elementy rozpoczęcia właściwego leczenia ortodontycznego:
- wyleczone zęby, bez osadu i kamienia nazębnego
- brak stanu zapalnego dziąseł
3) Wizyty kontrolne – częstotliwość wizyt kontrolnych zależna jest od zastosowanej metody leczenia oraz indywidualnych potrzeb pacjenta, a mianowicie:
- aparaty ruchome: co 2-4 miesiące
- aparaty stałe: co 4-6 tygodni Celem takich wizyt jest bieżąca kontrola przebiegu leczenia oraz aktywacja aparatów.
4) Etap retencji – jest to ostatni etap leczenia ortodontycznego, który stabilizuje osiągnięte wyniki i zapobiega cofnięciu się wady zgryzu. Funkcję retencji w aparacie ruchomym pełni używany dotychczas aparat- bez aktywowania. W przypadku ściągnięcia aparatu stałego zęby są polerowane i oczyszczane z kleju a następnie Pacjent otrzymuje akrylową ruchomą płytkę retencyjną na zęby górne, natomiast do wnętrza zębów dolnych przyklejany jest cieniutki drucik.
Pani Doktor Krawczyk szczególną uwagą oraz opieką medyczną otacza swoich najmłodszych Pacjentów, gdyż według szkoły niemieckiej jaką Doktor kończyła etapy kształtowania zgryzu rozwijają się od najmłodszych lat. Dobre nawyki higieny i dbałości o uśmiech powinny być wpajane z dozą pewnej dyscypliny rodziców oraz stałą kontrolą ortodonty. Dzięki swojemu ciepłemu usposobieniu oraz zaangażowaniu w szerzenie tej idei Doktor Krawczyk nieustannie powiększa grono swoich Pacjentów, nawet tych najmłodszych. Zawsze twierdzi i powtarza że nigdy nie jest za późno na poprawę estetyki uzębienia poprzez eliminację wad zgryzu.