Lekarze Stomatolodzy

Lekarz Stomatolog Jacek Sumara

Dyplom lekarza stomatologa uzyskał na Oddziale Stomatologii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Nieustająco rozwija swoje umiejętności praktyczne i wiedzę merytoryczną uczestnicząc w podyplomowym systemie kształcenia w Implant Continuum Education na najbardziej uznanym wydziale stomatologii na świecie – New York University College of Dentistry.

Jego specjalności to:

 • implantologia i implantoprotetyka,
 • protetyka,
 • endodoncja mikroskopowa,
 • chirurgia.

Należy do wielu znaczących stowarzyszeń:

 • Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego (PSI),
 • International Congress of Oral Implantologists (ICOI),
 • Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie (DGOI),
 • Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE),
 • Europejskiego Stowarzyszenia Endodontycznego (ESE),
 • Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej (OSIS),
 • European Association of Dental Implantologists (Osis-EDI).

Odbył wiele teoretycznych i praktycznych szkoleń pozwalających na wszczepianie implantów wielu wiodących systemów implantologicznych takich jak:

 • Biomet 3i,
 • AstraTech,
 • NeoBiotech,
 • Alpha Bio,
 • Nobel Active,
 • Nobel Replace.

Czynnie uczestniczył w kilkudziesięciu międzynarodowych kursach, szkoleniach i kongresach z zakresu implantologii, implantoprotetyki i endodoncji:

 • Prof. Stephena Wallace (University of New York, USA) – Szkolenie z podnoszenia dna zatoki szczękowej, procedury zabiegowe i decyzje w oparciu o praktyczne doświadczenia,
 • Dr Filippo Montana (University of Milan, Italy) – Zastosowanie sterowanej regeneracji kości podczas pionowej i poziomej augmentacji wyrostka zębodołowego,
 • Prof. Stephena Buchanana (University of Soutern California, USA) – Sztuka endodoncji: Systemowe modelowanie i obturacja,
 • Prof. Massimo Simion (University of Milan, Italy) – Nowoczesne koncepcje leczenia i zarządzania komplikacjami przy użyciu sterowanej regeneracji kości i tkanek miękkich,
 • Wiele kursów praktycznych rożnego stopnia w CEOC (Central European Osseointegration Centre) u dr Szycik / dr Dijakiewicz.

Z przyjemnością podzielę się z Państwem moim doświadczeniem. Serdecznie zapraszam na konsultacje.

Lekarz Stomatolog Jacek Sumara


Lekarz Stomatolog Aleksandra Sumara

Jest kreatorem estetycznego pięknego uśmiechu. Zajmuje się protetyką adhezyjną, protetyką na implantach, kosmetycznymi rekonstrukcjami zębów. Jest absolwentką Wydziału Stomatologii CM UJ w Krakowie, po ukończeniu studiów odbyła praktykę w Klinice w Halifaxie w Kanadzie. Poznane tam najwyższe standardy przeniosła do Polski tworząc DentalPark.

Odbyła szkolenia odbudowy protetycznej na implantach systemów Nobel Biocare, Biomet 3i, Alpha Bio oraz Biohorizon.
Posiada certyfikat Central European Osseointegration Centre w zakresie planowania i wykonywania odbudowy protetycznej na implantach.

Brała udział w licznych szkoleniach zarówno w kraju jak i za granicą min.

 • U prof.Carlo Zappala (konsultanta kliniki San Rafaele) (HSR) w Mediolanie – preparacja pod licówki pełnoceramiczne,
 • Szkolenie z zakresu konstrukcji na włóknach szklanych,
 • U prof. M.Boretto (Włochy) – kurs implantologiczny,
 • i wiele innych.

Jest corocznym uczestnikiem międzynarodowych konferencji stomatologicznych Quintessence, Dentopolis oraz Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej.

Profesjonalistka o spokojnym usposobieniu. Wolny czas najchętniej spędza przy kominku grając z Rodziną w gry planszowe. Kocha zwierzaki i przyrodę. Docenia urodę klimatycznych miejsc i przedmiotów.


Lekarz Stomatolog Katherine Maria Krawczyk

Studia stomatologiczne odbyła w niemieckim Tübingen, uzyskując w 2011 roku dyplom lekarza dentysty. Po dwóch latach pracy na Wydziale Stomatologii Zachowawczej Uniwersytetu w Tübingen rozpoczęła program specjalizacji z ortodoncji landu Baden-Württembergii. W ramach specjalizacji Pani Doktor odbyła roczny staż na Wydziale Ortodoncji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie pod kierownictwem profesora B. Lostera.

Nieustannie rozwija swoje kwalifikacje i umiejętności. Swoją przygodę z ortodoncją rozpoczęła pracując dwa lata w specjalistycznej Klinice Ortodontycznej w niemieckim miasteczku Esslingen. Odbyła wiele teoretycznych i praktycznych szkoleń oraz kursów w kraju, a także za granicą m.in. w Niemczech i Szwajcarii pozwalających na stosowanie innowacyjnych metod w leczeniu ortodontycznym. Posiada członkostwo DGKFO Niemieckiego Towarzystwa Ortodontycznego. Prócz profesjonalizmu słynie również z bardzo miłej aparycji przez co nieustannie powiększa swoje grono nawet najbardziej wymagających czyli najmłodszych pacjentów.

Fascynują Ją inne kultury, ich historia i tradycje. W wolnym czasie uprawia kitesurfing, który jest dla niej spełnieniem marzeń o lataniu. Kocha góry i aktywnie spędzony czas blisko natury. Obecnie Pani Doktor przebywa na urlopie macierzyńskim.


Lekarz Stomatolog Katarzyna Radzikowska

Dyplom lekarza stomatologa uzyskała na Wydziale Lekarskim z oddziałem stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Od momentu ukończenia studiów poszerzała zakres swoich umiejętności odbywając liczne szkolenia oraz uczestnicząc w konferencjach w kraju i zagranicą, w tym:

 • Londyn (UK) 2014 – Międzynarodowe Sympozjum Ekspertów ds. estetyki Ivoclar Vivadent,
 • Phoenix (USA) 2016 – Leader summit  Spear Study Club – konferencja poświęcona zagadnieniom leczenia interdyscyplinarnego,
 • Moskwa (RUS) 2017 –  Biomechaniczny aspekt rekonstukcji protetycznych – szkolenie prowadzone przez ikonę światowej stomatologii DR. JOHN’A KOIS’A D.M.D., M.S.D.

Od 2016 roku jest członkiem amerykańskiej szkoły estetyki Spear Study Club.

W latach 2017-2019 we Włoszech na Uniwersytecie w Sienie, jednym z najbardziej prestiżowych ośrodków badawczych w Europie i na świecie, odbyła studia podyplomowe na kierunku Protetyka ze stomatologią cyfrową i estetyczną. W 2019 r po pomyślnie zdanym egzaminie dyplomowym uzyskała tytuł specjalisty na tamtejszej uczelni Master di Secondo Livello in Prosthodontics.

Posiada bogate kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie złożonych prac protetycznych, implanto-protetycznych oraz wysoce wymagających prac kosmetycznych służących poprawie uśmiechu. W Jej zawodowym dorobku znajduje się ponad 400 kompleksowych rekonstrukcji protetycznych.

W DentalParku leczy z satysfakcją Pacjentów od 2009 roku.

 

Lekarz Stomatolog Bartłomiej Sularz

Dyplom lekarza dentysty uzyskał w roku 2006 i od początku swojej zawodowej kariery pracuje w DentalParku. W zakres zainteresowań wchodzą przede wszystkim endodoncja mikroskopowa i stomatologia zachowawcza z elementami protetyki. Doktor Bartłomiej zajmuje się trudnymi przypadkami leczenia kanałowego pod mikroskopem zarówno pierwotnego jak i wtórnego.

Z racji zainteresowań przynależy do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE), a także do Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego (ESE).

Oczywiście nieustająco się rozwija poszerzając i pogłębiając swą wiedzę. W pracy stara się zawsze sprostać oczekiwaniom Pacjenta, a także swoim, bo tylko to zapewnia udaną współpracę i obustronną satysfakcję.

Sportowiec, który przemierzając różne trasy w górach uprawia narciarstwo skiturowe. Bierze także udział w biegach długodystansowych.

 


Lekarz Stomatolog Anna Fortuna

Ukończyła Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Skończyła studia podyplomowe w zakresie medycyny estetycznej i kosmetologii dla lekarzy. Z DentalParkiem związana od 2010 roku.

W swojej pracy zawodowej szczególnym zainteresowaniem darzy stomatologię zachowawczą, estetyczną oraz protetykę, dziedziny które pozwalają Jej odmieniać wygląd pacjentów i przywracać  im zadowolenie, komfort i pewność siebie.

Dla dr Anny największą satysfakcją zawodową jest uśmiech zadowolonego pacjenta. Ciepły styl bycia oraz profesjonalizm sprawia, że sukcesywnie powiększa się grono Jej pacjentów.

Jest zdania, że „życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach”. Dlatego w wolnych chwilach lubi podróże, czas spędzony z Rodziną oraz dobrą kuchnię.


Lekarz Stomatolog Karolina Majda

Pani Doktor Karolina jest absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2018r. zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny uzyskując tytuł Specjalisty Protetyki Stomatologicznej. Członkini Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (PTS) oraz Międzynarodowego Zespołu Implantologicznego (ITI).

Stomatologia jest jej pasją dlatego systematycznie poszerza swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych kursach z zakresu m.in. odbudowy estetycznej zębów, protetyki stomatologicznej, implantoprotetyki oraz leczenia zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych.

Jest zwolenniczką kompleksowego podejścia w leczeniu pacjenta, co w połączeniu ze zdobytą wiedzą pozwala przywrócić estetyczny i harmonijny uśmiech.. Charakteryzują ją wyjątkowa dbałość o detale, która wsparta jest nowoczesnymi technologiami takimi jak mikroskop oraz lupy stomatologiczne.

Poprzez rozmowę i przyjazne podejście, stara się  poznać potrzeby każdego pacjenta i wyjść im naprzeciw. Kreowanie pięknych i zdrowych uśmiechów jest dla Niej rzeczą nadrzędną. W swojej praktyce ceni wykorzystywanie metod najmniej  inwazyjnych  dla tkanek zębów. Specjalizuje się także w leczeniu schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego jak i bruksizmu.

W wolnych chwilach latem żegluje po wodach słodkich i słonych a zimą jeździ na nartach na stokach Karpat i Alp.


Lekarz Stomatolog Maja Teresińska

tlo-biale

Na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologicznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w 2010 roku uzyskała dyplom lekarza dentysty. Działa w zespole Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej i Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej.

Specjalizuje się w chirurgii stomatologicznej i estetycznej odbudowie zębów z zastosowaniem najnowocześniejszych technik dostępnych na rynku. Precyzja pracy, wiedza i wieloletnie doświadczenie zawodowe oraz wysoka sprawność manualna pozwalają Pani Doktor na osiąganie perfekcyjnych rezultatów w wykonywanych zabiegach.

Zwyciężczyni plebiscytu Dentysta Roku 2018 oraz Najpopularniejszy Dentysta Roku 2018.

Prywatnie pasjonatka biegów górskich oraz crossfitu.

DentalPark

 

Lekarz Stomatolog Arnold Zaraska

Absolwent Wydziału Stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Swoje doświadczenie zawodowe doskonalił na stażu w Niemczech na Universität Witten-Herdecke. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego (PTO), Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Ortodoncji (IAO), oraz ISWOS – organizacji, która szkoli dentystów na całym świecie sprawdzonych technik ortopedii, ortodoncji i terapii skroniowo-żuchwowej.

Pan Doktor zajmuje się zarówno profilaktyką zgryzu u najmłodszych pacjentów, leczeniem ortodontycznym młodzieży i dorosłych jak i przygotowuje do leczenia implantoprotetycznego i protetycznego. Projektuje aparaty ortodontyczne, aparaty stałe i estetyczne.

Najtrudniejsze przypadki wymagające spojrzenia wielopłaszczyznowego konsultuje z największymi autorytetami ortodoncji w Europie i Ameryce Północnej.

DentalPark