Lekarz Stomatolog Aleksandra Sumara

Jest kreatorem estetycznego pięknego uśmiechu. Zajmuje się protetyką adhezyjną, protetyką na implantach, kosmetycznymi rekonstrukcjami zębów. Jest absolwentką Wydziału Stomatologii CM UJ w Krakowie, po ukończeniu studiów odbyła praktykę w Klinice w Halifaxie w Kanadzie. Poznane tam najwyższe standardy przeniosła do Polski tworząc DentalPark. Odbyła szkolenia odbudowy protetycznej na implantach systemów Nobel Biocare, Biomet 3i, Alpha Bio oraz Biohorizon. Posiada certyfikat Central European Osseointegration Centre w zakresie planowania i wykonywania odbudowy protetycznej na implantach. Brała udział w licznych szkoleniach zarówno w kraju jak i za granicą min.
  • U prof.Carlo Zappala (konsultanta kliniki San Rafaele) (HSR) w Mediolanie – preparacja pod licówki pełnoceramiczne,
  • Szkolenie z zakresu konstrukcji na włóknach szklanych,
  • U prof. M.Boretto (Włochy) – kurs implantologiczny,
  • i wiele innych.

Jest corocznym uczestnikiem międzynarodowych konferencji stomatologicznych Quintessence, Dentopolis oraz Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej.

Profesjonalistka o spokojnym usposobieniu. Wolny czas najchętniej spędza przy kominku grając z Rodziną w gry planszowe. Kocha zwierzaki i przyrodę. Docenia urodę klimatycznych miejsc i przedmiotów.